€21.34
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-184318
Manufacturer Nr.
LSP-1/4-C
Low consumption air gun
Frequently Bought Together
-
This Item:
€21.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 576759. Silencer UC-3/8-20
€6.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1205862. Silencer AMTE-M-LH-G38
€5.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Exhaust-air function | Metered blowing |
| Operating pressure | 0 bar ... 10 bar |
| Standard nominal flow rate | 120 l/min |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364 zone III |
| Sound pressure level | 90 dB(A) |
| Ambient temperature | -10 °C ... 50 °C |
| Product weight | 125 g |
| Pneumatic connection | Female thread G1/4 |
| Material housing | PA6 reinforced |
| Manufacturer Nr. | LSP-1/4-C |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568014414 |
| Weight | 0.125000 |
| HS-Code | 84242000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











