Festo 529945. Motor flange EAMF-A-64A/B-70A
€110.42
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-529945
Manufacturer Nr.
EAMF-A-64A/B-70A
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€110.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1087630. Motor flange EAMF-A-28D-42A
€44.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2802656. Parallel kit EAMM-U-86-D40-80P-102-S1
€788.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 160 g |
| Interface code, motor in | 70A |
| Interface code, clutch housing | 64A 64B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-64A/B-70A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568164430 |
| Weight | 0.150000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











