Festo 529944. Motor flange EAMF-A-44A/B-60G
€75.18
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-529944
Manufacturer Nr.
EAMF-A-44A/B-60G
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€75.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1218538. Parallel kit EAMM-U-60-S38-55A-91
€463.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8063477. Axial kit EAMM-A-L48-90R
€301.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 165 g |
| Interface code, motor in | 60G |
| Interface code, clutch housing | 44A 44B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-44A/B-60G |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568085476 |
| Weight | 0.150000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











