Festo 32954. Rod clevis SGA-M10X1,25
€69.18
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-32954
Manufacturer Nr.
SGA-M10X1,25
Rod clevis
Frequently Bought Together
-
This Item:
€69.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2062. Self-aligning rod coupler FK-M8
€19.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 10767. Rod clevis SGA-M12X1,25
€83.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | M10x1.25 |
| Radial deviation +/- | 5 mm |
| Angle compensation +/- | 120 deg |
| Mounting position | optional |
| Threaded connection | Male thread M10x1.25 |
| Corrosion resistance class CRC | 1 - Low corrosion stress |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Ambient temperature | -40 °C ... 150 °C |
| Product weight | 129 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Material bolt | Steel Galvanised |
| Material rod eye | Steel Galvanised |
| Material lock | Spring steel, galvanised |
| Manufacturer Nr. | SGA-M10X1,25 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568004033 |
| Weight | 0.125000 |
| HS-Code | 73181900 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought









