€125.18
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1825504034
Manufacturer Nr.
1825504034
CD01-SUPPLY--TYPEA-G3/8-TOP
Frequently Bought Together
-
This Item:
€125.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480743238 AV-AV05X16-PROFIBUSDP
€3,354.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480735008 AV-AV03X8-DSUB25
€1,043.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Base plate |
| Direction of pneumatic port (1) | Up |
| Compressed air connection 1 | G 3/8 |
| Direction of pneumatic port (3,5) | Up |
| Port 3 / 5 | G 3/8 |
| Frame size | 26 mm |
| Standards | ISO 15407-1 |
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -15 °C |
| Max. ambient temperature | 70 °C |
| Min. medium temperature | -15 °C |
| Max. medium temperature | 70 °C |
| Medium | Compressed air |
| Grid dimension | 28 mm |
| Mounting screw | with hexagon socket |
| Weight | 0.268 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 1825504034 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.268000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



